דיקור סיני – יואל יוגב – 054-4200197

12 טיפים כדי להישאר צעיר

1) להימנע מאוכל מעובד ולאכול רק אוכל טרי. רוב המאכלים המעובדים כוללים שומנים מזיקים ( אומגה 6) חומרים משמרים ואפילו מתכות מסוכנות, ובנוסף מכילים יותר מדי מלח וסוכר.

2) לאכול בין 5 ל 10 ירקות  ופירות ליום. בחרו ירקות מזינים כמו ברוקולי, כרובית סלרי, פטרוזיליה, עגבניות, אפונים בצל. כיוון שבפירות יש הרבה סוכר לאכול רק מספר מוגבל של פירות ליום ולא לשתות מיצי פירות ממותקים. מזון זה (ירקות ופירות) מכיל ויטמינים, מינרלים ופלבונודים שהם נוגדי חמצון חזקים, בנוסף יש בהם חומרים המטיבים עם המוח,

3) לצרוך לפחות 2 כפות שמן זית כתית בכבישה קרה. שמן זית מכיל נוגדי חמצון מאוד חזקים – להשתמש לסלטים ולבישול.

4) לקחת אומגה 3 ומזון המכיל את השומן הבריא הזה. עדיף לא לקחת את הקפסולות מג'לטין אלה הגרסה הנוזלית שעוברת תהליך להוצאת הכספית המסוכנת. לשמור את השמן בקירור ולוודא שהוא מכיל DHA הכמות המומלצת 1000 מג' ליום. אומגה 3 מפחית נפיחות במוח וגם מפחיתה פעילות יתר של מערכת החיסונית.

5) להימנע מאומגה 6 , לא לבישול ולא במצרכים שמכילים אותו (שמן קנולה, בוטנים, תירס, חמניות וסויה)

6) להימנע מסוכר!! יש הוכחות שסוכר משחק תפקיד חשוב בזירוז ההזדקנות, המיוחד של המוח. זה מפני שסוכר מפחית את חילוף החומרים וזה גורם לרדיקלים החופשים להשתולל בגוף שלנו ובנוסף סוכר מייצר קשרים לא נורמאלים עם חלבונים וזה מזרז ההזדקנות באופן דרמטי. כמויות גדולות של סוכר מגבירות את הסכנה לחלות ב Alzheimer 

ב 300 %

7) לצרוך פחמימות שהן בדרגה נמוכה במדד של גליסמיה (אפשר למצאו מדד זה באינטרנט) זה כולל ברוקולי, דלעת, חסה, בצל ועוד.

8) לשתות תה לבן  או תה ירוק עם רוזמרין. שני סוגי התה מכילים כמות גדולה של נוגדי חמצון. מומלץ 2 כוסות ליום (לתה הלבן יש פחות פלואוריד)

9) אם יש לכם סתימות בכספית, מצאו רופא שיניים מומחה בהוצאה של סתימות אלה והחליפו אותם בכתר קראמי. הכספית של הסתימות מתמוסס בפה ונכנס לדם עם סכנות גדולות של מחלות ממאירות.

10) להימנע מסטרס. הסטרס גורם להגברה של הרדיקלים החופשים ולהזדקנות מוגברת. התעמלות מתונה עוזרת להתגבר על סטרס ומעיט את הזדקנות המוח. גם אומגה 3 שומר על המוח מנזקים של סטרס.

11) להימנע מדיכאון. אם נכנסת לדיכאון חפש טיפול במהירות

12) פעם בשבוע לצום לפחות עד ארוחת הערב. צום של פעם בשבוע מפחית באופן דרמתי הזדקנות המוח ומגביר את התחדשותו. הצום גורם למוח ליצור כימיקלים לגדילה שגורמים לריפוי של נוירונים שניזוקו.

 

 

 

 

 

 

הוספת תגובה