דיקור סיני – יואל יוגב – 054-4200197

21 פבר 2010

עבודה בבית חולים

בקטגוריות: כללי

Zhejiang Province Hospital-China2Zhejiang Province Hospital-China3Zhejiang Province Hospital-China4Zhejiang Province Hospital-China5Zhejiang Province Hospital-China6Zhejiang Province Hospital-China8Zhejiang Province Hospital-China9Zhejiang Province Hospital-China1

19 ינו 2010

אקופונקטורה מקלה על גירוד כתוצאה מאקזמה

בקטגוריות: כללי

אקופונקטורה מקלה על גירוד כתוצאה מאקזמה

טיפול באקופונקטורה יביא הקלה לאנשים עם מחלת עור אלרגית המוכרת כאקזמה אטופית, לפי מחקר שנעשה בנושא ב Technical University of Munich .

אקזמה הוא שם כללי למצבים של עור דלוק , יבש, אדום ומגורה. צורתה המוכרת יותר , אקזמה אטופית, נראה אצל אנשים עם נטייה לאלרגיות כמו למשל אסטמה.

במחקר החדש מעדנים גרמנים בדקו את תוצאות האקופונקטורה אצל 30 אנשים שסבלו מאקזמה אטופית.

הגילויים הראו שכשהטיפול נעשה דקות אחדות אחרי שהמטופל נחשף לאלרגן, התגובה היא מאוד קלה___ אומר דר' פלוריאן פאף , אחראי לצוות המחקר, מאוניברסיטה  של מינכן.

לאורך המחקר פאף ועוזריו בדקו את המטופלים בשלוש מצבים שונים:

במצב הראשון המטופלים נחשפו לאלרגן, קיבלו טיפול באקופונקטורה לפי הנקודות המקובלות ברפואה הסינית הקונוונציונליות , השייכות לעור מגורה.

במצב השני אחרי חשיפה לאלרגן השתמשו בנקודות פלסבו שלא שייכות לרפואה הסינית.

במצב השלישי המטופלים לא קיבלו שום טיפול אחרי האלרגן.

הצוות של פאף מצא שאלה שקיבלו אקופונקטורה לפי הרפואה הסינית סבלו פחות מתופעות האלרגן בהשוואה לשני מצבים האחרים.

גם נקודות הפלסבו עזרו להקלת התופעות לאומת המצב שלא קיבלו טיפול.

אקופונקטורה קיימת כבר יותר מ4000 שנים ברפואה הסינית ומטפלת במגוון רחב של בעיות רפואיות.

לפי האקופונקטורה, נקודות מסוימות בגוף קשורות לדרכים פנימיים (מרידיאנים) שמובילים אנרגיה (QI) וכשמגרים את הנקודות האלה ה QI זורם בצורה בריאה.

מחקרים מודרניים הגיעו למסכנה שאקופונקטורה עוזרת להקלת כאבים.

פאף הסביר שלכאב ולגירוד יש מחנה משותף לכן התוצאות של האקופונקטורה במקרים של כאב שוות לתוצאות בגירוד כפי שהתקבל מהמחקר.

19 ינו 2010

אקופונקטורה מורידה גלי חום

בקטגוריות: כללי

                  אקופונקטורה מורידה גלי חום

אקופונקטורה היא כל כך יעילה כמו תרופות להורדת גלי חום אצל נשים בגיל הבלית או נשים שעברו טיפולים הורמונאליים לסרטן השד.

מחקר חדש שנעשה בבית חולים הנרי פורד הוא הראשון שמשווה אקופונקטורה וטיפול תרופתי.

הם מצאו שלאקופונקטורה בהשוואה לטיפול תרופתי יש תוצאות טובות יותר להורדה של גלי חום והזעה לילית אצל נשים שמקבלות טיפול הורמונאלי במקרה של סרטן השד. הנשים גם העידו שהאקופונקטורה השפיע להגברת האנרגיה ו צלילות מחשבה.

אקופונקטורה מציעה למטופלות טיפול אפקטיבי, לאורך זמן וללא תופעות לוואי, אומרת דר' אליאנור ווקר, מנהלת המחלקה לשד (Department of Radiation Oncology  ) בבית חולים הנרי פורד.

בהשוואה לטיפול תרופתי, לאקופונקטורה יש יתרונות כנגד תופעות הלוואי של התרופות.

כיוון שאקופונקטורה כבר הוכיחה את עצמה אצל נשים בגיל הבלות החליטו לבדוק אותה אצל נשים שעברו טיפול הורמונאלי כחלק מטיפול בסרטן השד.

הם לקחו שתי קבוצות של 50 מטופלות כל אחת.

קבוצה אחת קיבלה טיפול יומיומי ב VENAFAXINE במשך 12 שבועות.

הקבוצה השנייה קיבלה טיפול באקופונקטורה פעמיים בשבוע בחודש הראשון ופעם בשבוע בזמן הנותר.   

אחרי 12 שבועות שתי הקבוצות הפסיקו כל טיפול והיו במעקב שנה.

המחקר מצא שבהתחלה שתי הקבוצות הרגישו % 50 ירידה בגלי חום וסימפטומים של דיכאון, אבל אחרי שבועיים לאחר הטיפול התחילו ההבדלים בין הקבוצות.

בקבוצה של האקופונקטורה המשיך השיפור בהורדת גלי החום לאומת הקבוצה שקיבלה תרופות שם הייתה החמרה ניכרת.

 

14 ינו 2010

12 טיפים כדי להישאר צעיר

בקטגוריות: כללי

1) להימנע מאוכל מעובד ולאכול רק אוכל טרי. רוב המאכלים המעובדים כוללים שומנים מזיקים ( אומגה 6) חומרים משמרים ואפילו מתכות מסוכנות, ובנוסף מכילים יותר מדי מלח וסוכר.

2) לאכול בין 5 ל 10 ירקות  ופירות ליום. בחרו ירקות מזינים כמו ברוקולי, כרובית סלרי, פטרוזיליה, עגבניות, אפונים בצל. כיוון שבפירות יש הרבה סוכר לאכול רק מספר מוגבל של פירות ליום ולא לשתות מיצי פירות ממותקים. מזון זה (ירקות ופירות) מכיל ויטמינים, מינרלים ופלבונודים שהם נוגדי חמצון חזקים, בנוסף יש בהם חומרים המטיבים עם המוח,

3) לצרוך לפחות 2 כפות שמן זית כתית בכבישה קרה. שמן זית מכיל נוגדי חמצון מאוד חזקים – להשתמש לסלטים ולבישול.

4) לקחת אומגה 3 ומזון המכיל את השומן הבריא הזה. עדיף לא לקחת את הקפסולות מג'לטין אלה הגרסה הנוזלית שעוברת תהליך להוצאת הכספית המסוכנת. לשמור את השמן בקירור ולוודא שהוא מכיל DHA הכמות המומלצת 1000 מג' ליום. אומגה 3 מפחית נפיחות במוח וגם מפחיתה פעילות יתר של מערכת החיסונית.

5) להימנע מאומגה 6 , לא לבישול ולא במצרכים שמכילים אותו (שמן קנולה, בוטנים, תירס, חמניות וסויה)

6) להימנע מסוכר!! יש הוכחות שסוכר משחק תפקיד חשוב בזירוז ההזדקנות, המיוחד של המוח. זה מפני שסוכר מפחית את חילוף החומרים וזה גורם לרדיקלים החופשים להשתולל בגוף שלנו ובנוסף סוכר מייצר קשרים לא נורמאלים עם חלבונים וזה מזרז ההזדקנות באופן דרמטי. כמויות גדולות של סוכר מגבירות את הסכנה לחלות ב Alzheimer 

ב 300 %

7) לצרוך פחמימות שהן בדרגה נמוכה במדד של גליסמיה (אפשר למצאו מדד זה באינטרנט) זה כולל ברוקולי, דלעת, חסה, בצל ועוד.

8) לשתות תה לבן  או תה ירוק עם רוזמרין. שני סוגי התה מכילים כמות גדולה של נוגדי חמצון. מומלץ 2 כוסות ליום (לתה הלבן יש פחות פלואוריד)

9) אם יש לכם סתימות בכספית, מצאו רופא שיניים מומחה בהוצאה של סתימות אלה והחליפו אותם בכתר קראמי. הכספית של הסתימות מתמוסס בפה ונכנס לדם עם סכנות גדולות של מחלות ממאירות.

10) להימנע מסטרס. הסטרס גורם להגברה של הרדיקלים החופשים ולהזדקנות מוגברת. התעמלות מתונה עוזרת להתגבר על סטרס ומעיט את הזדקנות המוח. גם אומגה 3 שומר על המוח מנזקים של סטרס.

11) להימנע מדיכאון. אם נכנסת לדיכאון חפש טיפול במהירות

12) פעם בשבוע לצום לפחות עד ארוחת הערב. צום של פעם בשבוע מפחית באופן דרמתי הזדקנות המוח ומגביר את התחדשותו. הצום גורם למוח ליצור כימיקלים לגדילה שגורמים לריפוי של נוירונים שניזוקו.

 

 

 

 

 

 

09 יול 2009

אקופונקטורה קוסמטית

בקטגוריות: אקופונקטורה קוסמטית

קיסרי סין השתמשו באקופונקטורה קוסמטית כדי לשמור על בריאות טובה ומראה  נאה. עכשיו בעידן מודרני שוב משתמשים בה כדי להחיות את העור ולהראות צעיר יותר.

מה נותנת האקופונקטורה קוסמטית?

  1. עוזרת להיראות צעיר יותר  (בין 5 ל 10 שנים)
  2. עוזרת למחוק או לטשטש למינימום את קווי ההבעה.
  3. מטשטשת את הקמטים ( לא מעלים אותם לגמרי)
  4. עוזרת להוריד נפיחות בפנים , כולל מתחת לעיניים.
  5. נותנת גמישות לעור.
  6. מגבירה את זרימת הדם והקולגן.
  7. מקווצת את הנקבוביות.

איך פועלת האקופונקטורה קוסמטית

מדובר על סידרת טיפולים, 10 או יותר, לפי הצורך. במשך הטיפול, המטפל שם מחטים בנקודות ספציפיות בפנים למשך כ 30 דקות. המחטים מעודדים את זרימת האנרגיה ונותנים הרגשה טובה.

האם זה כואב?

הכאב הוא מינימאלי, רק הרגשה קלה של דקירה, וגם את זה לא אם המטופל או המטופלת במצב של הרפיה.

עקרונות הטכניקה

האקופונקטורה קוסמטית פועלת כמו אקופונקטורה רגילה, במשך הטיפול שמים מחטים בנקודות אנרגיה זה מעודד את השרירים וגורמת לאנרגיה Qi  להיות באיזון.
כשאין איזון באנרגיה  Qi זה יכול לגרום לבעיות בריאותיות ובעיות מראה כי התאים לא מתפקדים בצורה אופטימאלית ואין זרימה תקינה של נוזלים.
הטיפול באקופונקטורה קוסמטית, הוא טיפול ללא דאגות, ללא תופעות לוואי שעוזר בנוסף לבריאות כללית
.

09 יול 2009

אקנה – טיפול באקופונקטורה

בקטגוריות: אקופונקטורה קוסמטית

עור בריא נקי מפצעים ללא פריחות הוא בהשג יד

אקנה (פצעי בגרות) היא מחלה דלקתית של העור שנגרמת על ידי בקטריות שחוסמות את הנקבוביות וגורמות לפצעים ופריחות בעור. הנטייה לאקנה היא בדרך כלל תורשתית ואף על פי שלא ניתן למנוע אותה אפשר בהחלט לטפל באקנה בהצלחה של למעלה מ % 90 על ידי טיפול באקופונקטורה. הטיפול באקופונקטורה הוא בטוח,ללא תרופות, ללא תופעות לוואי, הבקטריה לא מפתחת התנגדות וכעבור מספר טיפולים (תלוי בכל אחד) התופעה נעלמת והעור בריא.

אם הבעיה מטרידה אתכם אל תמתינו

ככל שנטפל בכם מוקדם יותר כך תיהנו מהרגשה טובה ותוכלו לשכוח מהצרה הזו  ולא ישארו צלקות בעור צרו איתנו קשר מייד ונמצא לכם תור מוקדם ככל האפשר.
09 יול 2009

הטיפול הטוב ביותר לכאבי גב ?

בקטגוריות: אקופונקטורה סינית

מחקרים אחרונים מראים שאקופונקטורה משכיחה כאבי גב ביעילות גדולה ממשכחי כאבים תרופתיים.
מדענים ממרכז ללימודי בריאות בסיאטל השוו ארבע סוגים שונים של טיפולים בקבוצה של 638 מבוגרים שסבלו מכאבי גב כרונים.שניים היו סוגים שונים של טיפולי אקופונקטורה ושניים טיפולים בתרופות.
אחרי שמונה שבועות 60% מהמטופלים באקופונקטורה הרגישו שיפור ניכר במצבם לאומת 39% של אלה שקיבלו תרופות.
אחרי שנה 65% מאלה שקיבלו טיפול באקופונקטורה השתפרו באופן משמעותי לאומת 50% בקבוצה של הטיפול התרופתי. בנוסף בין אלה שקיבלו טיפול תרופתי 33% סבלו מתופעות לוואי.
המלצת צוות המחקר הייתה: מטופלים שמחפשים טיפול אפקטיבי וללא תופעות לוואי למצב שלרפואה הקונוונציונלית אין תשובה משמעותית, אקופונקטורה היא האופציה הטובה ביותר.
22 יונ 2008

למבקרים באתר דיקור סיני!

בקטגוריות: כללי

ברוכים הבאים לאתר הרפואה המשלימה של יואל יוגב, אני ממליץ לכם מאד להירשם לרשימת התפוצה של הניוזלטר שלי, כמנויים תוכלו לקבל ממני עדכונים מפעם לפעם על התפתחויות בתחום הרפואה הסינית בכלל ובתחום הדיקור הסיני בפרט!. אז אל תמתינו – הירשמו מייד. תודה ולהשתמע

Joel Yogev